OGame

Forum gry OGame

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-11-30 12:45:14

RoboD

Admin

Punktów :   

Kopalnie - różnica w poziomach wydobycia

No właśnie... mam swoje zdanie o jaki  level metal ma być większy (bo to nie ulega wątpliwości) od kryształu i jak ma się do tego deuter. Zanim jednak opiszę swoje spostrzeżenia, chciałbym poznać wasze opinie. Jak to się prezentuje na waszych planetach?

Offline

 

#2 2009-11-30 14:48:58

Maestro

Sierżant

Punktów :   

Re: Kopalnie - różnica w poziomach wydobycia

No to tak, ja srednio kopalnie metalu mam gdzies 3-4 poziomy wyzej niz krycha a ekstraktor deuteru jest gdzies 2-4 poziomow nizej niz krysia

Offline

 

#3 2009-12-01 15:49:39

RoboD

Admin

Punktów :   

Re: Kopalnie - różnica w poziomach wydobycia

Coś panowie nie garną się do dyskusji

Wyczytałem gdzieś na forum aby metal trzymać na poziomie 4-5 większym niż kryształ. Wtedy wydawało mi się to dość logiczne, zwłaszcza, że przy różnicy 2-3 nagminnie odkładała mi się krycha. Po pewnym czasie przyszła jednak weryfikacja poglądu. Odkładanie się kryształu było głównie spowodowane ty, że  budowałem same kopalnie metalu, a te jak wiadomo kosztują trochę inaczej niż kopalnie kryształu. Sytuacja więc zmieniła się i zaczął mi się odkładać metal. Na początku pomyślałem, że to nawet dobrze, inwestycje poszły w WR i technologię opancerzenia. Z czasem jednak stwierdziłem, że tym co jest najbardziej konsumowalne w OGame jest kryształ. Wchodzi w skład większości badań, jego kopalnia kosztuje 1/2 metalu, potrzeba go tony do budowli na księżycu itd... Obecnie staram się więc tak trzymać proporcje wydobycia, aby stosunek metal - kryształ wynosił 2-1. Krycha raczej się nie odłoży, a jak zacznie, to zawsze można ją ulokować w kryształożerne pancki.

Deuter, tu sprawa jest uzależniona od tego jak gramy. Niemniej kopalnie warto rozbudowywać, ponieważ można tym surowcem nieźle pohandlować, a w przypadku dużej floty spala się go co niemiara. Moim zdaniem minimum jakie powinien zachować deuter to 2, 3 levele poniżej kryształu.

Offline

 

#4 2009-12-02 00:38:30

Hanuel

Porucznik

Punktów :   -1 

Re: Kopalnie - różnica w poziomach wydobycia

powiem tak....
ja zawsze staralem sie utrzymac jak najmniejsze odstepy kopalni kazdej i jesli to jest mozliwe buduje je rowno....
i dobrze ze tak sie staralem bo patrze na U60 jak tam jest zbudowane...glownie kopalnia metalu np: 33 poziom a Krysztal 29....
rachunek jest prosty....ale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do dupy z takim rozstrzalem w kopalniach poniewaz....jestem w trakcie budowy nowej floty i metal kazdego dnia leci mi ze zap[ycha magazyny czyli jakies 1,5kk 2kk dziennie plus minus --------to jest spostrzezenie w trakcie wydobycia bez oproznienia magazynu czyli zawsze zostaje jakas spora czesc....
wiec metal mi rosnie szybko i bnez problemu a krysztal mam zawsze na braku max dziennie mi rosnie jakies 500k i nie moge cholera plynnie nic budowac....
JESTEM ZA BUDOWANIEM ROWNO KOPALNI A NAWET BYLBYM ZA BUDOWANIEM DEU I KRYSI NA WYZSZE POZIOMY NIZ METAL....
metal sie wydobywa latwo i szybko  pozostale kopalnie zawsze kuleja....

Offline

 

#5 2009-12-02 01:11:59

RoboD

Admin

Punktów :   

Re: Kopalnie - różnica w poziomach wydobycia

Kopalnie kryształu są bardzo drogie w stosunku do metalu. Aktualny przykład z mojego ogródka:

  • kryształ na 29 level - Wymagania: Metal: 24.923.024 Kryształ: 12.461.512

  • metal na 32 level -  Wymagania: Metal: 17.257.595 Kryształ: 4.314.398

    • Ciężko, o ile niemożliwe, jest budowanie kryształu na większym levelu niż metal. Praktyka zaawansowanych graczy pokazuje, że sytuacja taka w zasadzie nie ma miejsca w grze, w każdym razie ja się z nią nie spotkałem. W kwestii odkładania się jakiegoś surowca to zależy co budujemy. Np. bombowiec pochłania dwa razy więcej metalu niż kryształu. Idealnie pasuje więc metal większy o 2-3 lev. Krążek kosztuje prawie trzy razy więcej metalu itd. Odpowiednio zbilansowana produkcja rozłoży więc odpowiednio wydobycie.

Offline

 

#6 2010-12-02 16:31:02

Hargrind

Szeregowy

Punktów :   

Re: Kopalnie - różnica w poziomach wydobycia

Ciekawy temat szkoda ze mało osob pisze ;]

Najlepiej miec krysztal 2 lvle nizej niz metal :> Takie moje zdanie ;]

Offline

 

#7 2010-12-05 17:59:18

RoboD

Admin

Punktów :   

Re: Kopalnie - różnica w poziomach wydobycia

Zależy na co się wydaje surówkę. Jedne rzeczy pochłaniają mniej inne więcej kryształu. Pamiętaj też, że punkty liczy się od wykorzystanego surowca, a jak wiadomo metal jest najtańszym surowcem do wydobycia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rzeczpospolita.pun.pl www.lexus.pun.pl www.rockstacja.pun.pl www.anime-plock.pun.pl www.gowasg.pun.pl